Юридическая компания | Адвокат | Юрист | Нотариус | Харьков | Киев

38097 44444 55

1@lawyersua.com

БЦ “Parallel 50”

Харьков, 61002

Як захистити адвокатську таємницю під час проведення обшуку та відокремити професійну діяльність

7 червня 2018 р. для київського відділення профільного Комітету Ради адвокатів Київської області ознаменувалося цікавими дискусіями з практики захисту адвокатами професійних прав. Так, членам Комітету довелось бути присутніми на одному з обшуків, під час якого звичайна необачність одного із адвокатів потягнула за собою непередбачувано великі проблеми.

Правник здійснював професійну діяльність в одному приміщенні з особами, які займалися зовсім іншою роботою та не відділяв власне робоче місце. Зокрема, в офісі не було окремих адвокатських досьє, а документи ймовірно пов’язані із здійсненням адвокатської діяльності знаходились упереміш зі сторонніми матеріалами та в прямому доступі інших осіб, не зв’язаних професійною таємницею. Внаслідок цього, вказаному правникові, який до слова спеціалізувся на корпоративному праві, під час обшуку не вдалося в повні мірі зберегти адвокатську таємницю, адже він не міг довести її наявність. До того ж, за висновком чергового члена Комітету, який брав участь в слідчій дії, у приміщеннях адвоката начебто здійснювалась не адвокатська діяльність, а діяльність приватних виконавців.

За рядом питань, які поставила заступник Голови Комітету Марія Островська разом із колегами Олександром БайдикомКостянтином Пінчуком та Ілмарсом Путраймсом, правник не знайшов відповіді і не зміг обґрунтовано пояснити, чи справді там знаходилось робоче місце адвоката та матеріали з адвокатською таємницею, а приміщення не використовувалось як прикриття діяльності інших сторонніх осіб з метою отримання додаткових гарантій професійного статусу.

При цьому, Голова київського відділення Комітету Віталій Наум, спираючись на свій багаторічний досвід, рекомендував молодим адвокатам, які лише починають здійснювати професійну діяльність, вчинити наступні кроки, спрямовані на правову та організаційну охорону адвокатської таємниці.

Початковим кроком є легалізація власного офісу наступним чином. По-перше, слід укласти договір оренди безпосередньо в якості адвоката та зазначити в плані споруди, яке саме приміщення використовується правником.

По-друге, ввести дійсні та свіжі данні до ЄРАУ. Другим кроком є демонстративна та фундаментальна вивіска офісу з зазначенням про робоче місце адвоката. Це зауваження виникло із конкретних прикладів з практиці, зокрема із звітних висновків за результатами чергування під час обшуку членів Комітету Марії Островської, Олександра Журавського, Ніни Третьяк, Михайла Келемена, Олега Бучинського та інших. Вони неодноразово стикались з тим, що при появі правоохоронців адвокати клеють на двері кабінету скотчем листок паперу з написом від руки «Адвокат» із  впевненістю, що це правомірним і достатнім для підтвердження належності приміщення до професійної діяльності. Також не зайвим буде помаркувати власне майно відповідними позначками, які вказують на володіння адвоката, та на адвокатську таємницю. Вказані вище наліпки можна отримати в Раді адвокатів Київської області безкоштовно в достатній кількості.

Третім кроком є дисципліноване ведення адвокатських досьє. Також не варто зберігати в офісі печатки та документи не належних адвокату організацій, крім випадків, якщо він виконує правові функції, наприклад, пов’язані з їхньою ліквідацією та отримані особисто та офіційно. Документи, передані клієнтами в рамках правової допомоги мають використовуватись не з метою їх зберігання, а для виконання правових та процесуальних дій.

Джерело: http://radako.com.ua/news/yuridichni-novini-ukrayini

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!