Юридическая компания | Адвокат | Юрист | Нотариус | Харьков | Киев

38097 44444 55

1@lawyersua.com

БЦ “Parallel 50”

Харьков, 61002

Окремі аспекти подання апеляційної скарги за новим КАС України

Відповдно до статті  297 КАС України  апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Згідно з п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 розділу VII Перехідних положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Під «правилами, що діяли до набрання чинності нової редакції Кодексу» розуміється ч.1 ст.186 КАС України (редакція  від 15.12.2017). Згідно з цією статтею апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Оскільки на сьогоднішній день Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, позивачу необхідно користуватися положеннями, які втратили чинність (положеннями  попередньої редакції КАС України).

Врахування цих аспектів має важливе значення для  економії часу і коштів  позивачів  в адміністративному судочинстві,  які часто  керуючись лише ст. 297 КАС України, стикаються з випадками, коли відповідний суд повертає їхню скаргу без розгляду і вони повторно змушені звертатися до суду уже з урахуванням  Перехідних положень КАС України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!