Юридическая компания | Адвокат | Юрист | Нотариус | Харьков | Киев

38097 44444 55

1@lawyersua.com

БЦ “Parallel 50”

Харьков, 61002

Як проходив перший віртуальний судовий процес

Під час слухань у Лондонському суді Тейлор-Хаус відбулася інавгурація Миру Нового Судочинства. А початком церемонії став момент, коли судовий клерк натиснув кнопку зворотного 60-секундного відліку на моніторах учасників засідання.

Техніка, яка забезпечує проведення слухань по відеозв’язку, може давати збої — поганий звук, екран монітора може раптово погаснути, але правосуддя в залі суду ніколи не буде таким, як раніше.

Перший віртуальний судовий процес відбувся

«Засідання» відбувалося за допомогою відеокамери на ноутбуці заявника, Оуена Ярнольда, який перебував у себе вдома. Заявник, директор девелоперської компанії, оскаржив штрафи, накладені на його компанію HMRC (Державне управління Її Величності з податків і митних зборів).

Ярнольд, який оскаржував штрафи податківців, сам зголосився взяти участь у віртуальному слуханні. Потрібно сказати, що справа Ярнольда не з тих, які привертають увагу ЗМІ.

Отже, в засіданні брали участь:

  • позивач, сидячи вдома біля камери ноутбука;
  • суддя, який перебував в Лондонському суді;
  • і адвокати, які представляли докази з Белфаста.

Як це було?

Суддя Свамі Рагхаван всім своїм виглядом висловлював спокій. Ставлячи питання представникам податкової служби і Ярнольду, він зберігав урочистість і не порушував послідовності процедур, прийнятих по всій Великій Британії.

На питання судді, чи все добре видно Ярнольду, той відповів, що його голова «просто на краю екрану». За спиною Ярнольда було видно книжкову шафу в кімнаті.

Ярнольд заявив суду, що сповіщення податкової служби він не отримував, не дивлячись на те, що адреса його офісу не змінилася. Один з учасників процесу з Белфаста почав давати свідчення, але в цей момент з’явилася реверберація звуку, звук почав пропадати і суддя зупинив слухання. Він попросив технічну службу суду перевірити зв’язок.

Під час віртуального процесу судді можуть перервати слухання на короткі перерви; відкрити на екрані монітора до 4-х вікон одночасно, які побачать всі учасники засідання, що знаходяться в різних місцях. Учасники процесу взаємодіють по Скайпу, заходячи в програму за допомогою логіна на сайті Мін’юсту. Учасники слухань не мають права вести запис процесу.

Слухання тривало дві години, включаючи паузи, що було довше запланованого часу. Суддя Рагхаван закрив процес, подякувавши учасникам за те, що вони терпляче поставилися до технічних збоїв.

Як відбувається віртуальний суд?

З заявниками попередньо зв’язуються, щоб оцінити можливості їх обладнання. Їх попереджають, що під час слухань не можна їсти, пити і курити. Поруч з ними може знаходитися адвокат або друг, але суддя повинен їх обов’язково ідентифікувати.

Ще не вирішено, чи можна розцінити як неповагу до суду той факт, якщо під час надання свідчень в кімнату увірвуться діти і перевернуть все догори дном. У всякому разі, потрібно пам’ятати про небезпеки, які підстерігають учасників судових засідань будинку. Прикладом є випадок з професором Робертом Келлі. Під час телевізійного інтерв’ю до нього в кімнату вбігли пустотливі діти, і мізансцена пішла не за планом. Швидше за все, судді будуть поблажливі до пустотливих нащадків.

Навіщо потрібні віртуальні суди?

Пілотний проект з проведення віртуальних слухань став важливою точкою програми модернізації, в яку Міністерство юстиції інвестувало 1 млрд фунтів стерлінгів. Очікується, що дистанційні судові процеси охоплять не лише податкові спори, а й цивільні і кримінальні справи. Концепція Мін’юсту полягає в тому, щоб зробити правосуддя більш доступним за допомогою цифрових технологій, а також заощадити бюджетні гроші, закривши неефективні суди.

Джерело: The Guardian

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!