Юридическая компания | Адвокат | Юрист | Нотариус | Харьков | Киев

38097 44444 55

1@lawyersua.com

БЦ “Parallel 50”

Харьков, 61002

ДІЄ УДОСКОНАЛЕНА ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ПОРУШЕНЬ ПДР

Удосконалено процедуру внесення інформації про адмінправопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху до системи автоматизованого обліку.

Визначено, що підрозділ адміністративної практики – структурний підрозділ поліції, працівники якого здійснюють облік надходження, видачі та використання бланків протоколів про адміністративні правопорушення, постанов у справах про адмінправопорушення, тимчасових дозволів на право керування ТЗ, а також реєстрацію, опрацювання матеріалів про такі порушення та внесення інформації до автоматизованого обліку в порядку, встановленому Інструкцією. В разі відсутності зазначених підрозділів – працівники поліції, на яких покладено виконання таких обов’язків.

Також урегульовано порядок внесення інформації про адмінправопорушення підрозділами адміністративної практики до системи автоматизованого обліку. Така інформація вноситься протягом трьох днів з дати отримання матеріалів про адміністративні, а інформації за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП (керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), – протягом одного дня.

В десятиденний строк з дати отримання матеріалів така інформація надсилається до органів (посадових осіб), яким надано право накладати адміністративне стягнення.

Матеріали про адмінправопорушення зберігаються в підрозділах поліції за місцем прийняття рішення протягом трьох років з дня накладення адміністративного стягнення. Після закінчення визначеного строку матеріали підлягають знищенню комісією у складі не менше трьох осіб. Персональний склад комісії затверджується керівником відповідного підрозділу поліції.

За наявності технічної можливості матеріали про порушення ПДР, зафіксовані за допомогою фото- і кінозйомки, відеозапису, зберігаються в підрозділі поліції в електронному вигляді протягом одного місяця (раніше зберігались протягом трьох місяців) з дати фіксації порушення, а у випадку наявності інформації про оскарження – протягом строку оскарження та розгляду справи.

В разі відмови особи, яка притягується до адмінвідповідальності, від підписання протоколу про адмінправопорушення в ньому робиться відповідний запис. Встановлено, що такий протокол більше не потрібно засвідчувати підписами двох свідків.

Крім того, учасники ДТП мають право зробити фотографію схеми ДТП. Раніше копія схеми та (або) фотографії з місця ДТП надавалися учасникам пригоди за їх письмовою заявою в підрозділі відповідної патрульної поліції.

 Джерело:https://ligazakon.net

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!