Юридическая компания | Адвокат | Юрист | Нотариус | Харьков | Киев

38097 44444 55

1@lawyersua.com

БЦ “Parallel 50”

Харьков, 61002

Верховна Рада України прийняла Закон України “Про Антикорупційний суд”

7 червня Верховна Рада прийняла Закон “Про Вищий антикорупційний суд”, проект якого був внесений Президентом України ще у грудні 2017 року.

Огляд основних положень Закону

1) Юрисдикція та підсудність Вищого антикорупційного суду

Вищий антикорупційний суд здійснюватиме правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його підсудності процесуальним законом, зокрема стосовно корупційних злочинів, передбачених в примітці статті 45 Кримінального кодексу України, статтями 2062, 209, 211, 3661 Кримінального кодексу України, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1-3 частини п’ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України.

На Вищий Антикорупційний суд покладається також  здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у   таких кримінальних провадженнях.

Підсудність Вищого антикорупційного суду поширюватиметься на всю територію України.

2) Початок роботи Вищого антикорупційного суду

Вищий антикорупційний суд мають сформувати протягом року з дня набрання чинності цим Законом

Вищий антикорупційний суд розпочне роботу за умови призначення за результатами конкурсу щонайменше 35 суддів Вищого антикорупційного суду, у тому числі щонайменше десять із яких мають бути суддями Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

3)Вимоги до кандидатів на посаду суддів антикорупційного суду

На посаду судді Вищого антикорупційного суду може бути призначений громадянин України, якщо він відповідає вимогам до кандидатів на посаду судді, передбаченим Законом України «Про судоустрій та статус суддів», а також володіє знаннями та практичними навичками, необхідними для здійснення судочинства у справах, пов’язаних з корупцією, та відповідає одній із таких вимог: стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років; науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права щонайменше сім років; досвід професійної діяльності адвоката, у тому числі щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення, щонайменше сім років; сукупний стаж роботи суддею, науковцем або адвокатом щонайменше сім років.

4) Особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Конкурс на посади антикорупційних суддів проводитиме ВККСУ.

Перевірку кандидатів на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики  здійснюватиме Громадська рада міжнародних експертів.

 5)Подолання вето

Вето Ради міжнародних експертів при призначенні суддів може бути подолано більшістю голосів спільної комісії, куди входять члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Ради міжнародних експертів.
Для подолання вето необхідно 12 голосів. Але з умовою, що щонайменше троє з них – це члени Ради міжнародних експертів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!